Kryptowaluty – Jak Zacząć?

Najlepiej od początku.

Pomimo, że Bitcoin ma już dziewięć lat, jeszcze niewielu ludzi o nim słyszało, i prawdopodobnie równie mały odsetek postanowił się zagłębić w temat i odpowiedzieć sobie na pytanie: Skąd wziąć te Bitcoiny?

 
Krok 1. Rozpocznij z Bitcoin

Zanim przejdziemy do sedna, i odpowiemy na tytułowe pytanie “Kryptowaluty – jak zacząć?”, przedtem powinieneś wiedzieć, że Bitcoin nie wszędzie jest jeszcze uregulowany prawnie, ale działa nieprzerwanie od stycznia 2009r.

Co jeszcze warto wiedzieć, aby bezpiecznie używać Bitcoina?

➡ Bitcoiny są niemożliwe do sfałszowania.

➡ Możesz ich używać do wysyłania lub otrzymywania dowolnej kwoty pieniędzy, z kimkolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek. Niskim kosztem dokonywać płatności na drugi koniec świata, o dowolnej porze, nieporównywalnie szybciej niż w tradycyjny sposób. Płatności Bitcoin są niemożliwe do zablokowania, a portfele Bitcoin nie mogą zostać zamrożone.

➡ Dzięki Bitcoin, możesz bezpośrednio kontrolować transakcje bez udziału strony trzeciej, jak bank lub Paypal.

➡ Transakcji Bitcoin, nie można cofnąć ani zwrócić. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na poprawność adresu na jaki wysyłasz środki, i by była to   firma lub osoba której ufasz. Wszelkie zmiany dokonywane w protokole Bitcoina muszą zostać zatwierdzone przez min. 51% sieci,  więc nie musisz się martwić.

➡ Aby transakcja Bitcoin doszła do skutku, musi być potwierdzona co najmniej raz potwierdzona przez społecznośc , ale preferuje się od 3 wzwyż.

➡ Bitcoin nie jest do końca anonimowy. Wszystkie transakcje Bitcoin są przechowywane publicznie i na stałe w sieci (blockchain), co oznacza, że ​​każdy może zobaczyć saldo i transakcje z dowolnego adresu Bitcoin, ale nie musi znać właściciela portfela.

➡ Możesz dostać Bitcoiny, akceptując je jako zapłatę za towary i usługi, kupując je od znajomego lub inwestując w sprzęt do jego wydobywania. Możesz również kupić je bezpośrednio z giełdy przy użyciu swojego konta bankowego.

➡ Rośnie liczba usług i placówek akceptujących Bitcoin na całym świecie. Możesz użyć Bitcoin, aby zapłacić za towary i usługi, firmom je świadczącym, i tym samym wyróżnić ich na światowej lub krajowej mapie placówek akceptujących płatności w kryptowalutach. Z pewnością będzie to spore wyróżnienie i reklama dla innowatorów.

➡ W młodej branży kryptowalut wiele się dzieje, dlatego warto raz na jakiś czas poświęcić chwilę na lekturę newsów z branżowych serwisów informacyjnych aby być na bieżąco.

➡  Uważaj na łudząco podobne do Bitcoin nazwy, jak Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Bitcoin Dark, Bitcoin Plus, Bitcoin Z.

 

Pełny wykaz kryptowalut, ich ceny i kapitalizacje, bieżącą i historyczną znajdziesz TUTAJ.

 

Krok 2. Portfele i przechowywanie Bitcoin i altcoinów.

Od tego jaki portfel wybierzesz, zależy jakiego poziomu bezpieczeństwa oczekujesz, jak często będziesz używać środków na nim zgromadzonych i czy chcesz je mieć przy sobie offline (bardziej bezpiecznie) czy online w każdym miejscu na świecie z dostępem do internetu.

Jeśli miałbym je do czegoś porównać, to portfel offline (sprzętowy lub paperwallet) to sztabka złota – nośnik wartości, lecz niekoniecznie użyteczna podczas zakupów w sklepie spożywczym, natomiast portfel przeglądarkowy czy aplikacja to internetowe konto bankowe.

Jeżeli jesteś początkującym użytkownikiem, nie będziesz przechowywał znacznych ilości środków (nie potrzebujesz sejfu) i chciałbyś łatwo i szybko zacząć przygodę z Bitcoinem, sugeruje portfel Electrum na komputer i/lub Mycelium na Android i/lub BreadWallet dla iPhona lub przeglądarkowy blockchain.info

 

Ledger Nano S
Ledger Nano S

Swoje środki można również trzymać na giełdzie ( polska giełda BitBay), lecz jest to niewskazane, ze względu na to, że giełda to nie portfel, i znaczne sumy obecne na giełdach jako depozyt użytkowników, są bardziej narażone na ataki hakerskie.

A swoje środki powinieneś mieć możliwie najkrócej na giełdzie, tylko kiedy dokonujesz transakcji kupna/sprzedaży, a po niej bezzwłocznie przesłać je z powrotem do swojego portfela.

 

 

 

 

Krok 3. Skąd wziąć Bitcoiny?

➡ Kupić je na giełdzie.

Do tego celu polecam polską giełdę BitBay, gdzie wpłacasz PLN, USD lub EURO i możesz nabyć Bitcoiny lub inne dostępne na giełdzie altcoiny (inne kryptowaluty).

 

giełda BitBay

Jak kupić Bitcoin na Bitbay     ⬅ WIDEO

 

Albo w kantorze np: https://bitcantor.com

Lub giełdę zagraniczną: https://www.coinbase.com/

 

➡ Otrzymać lub zarobić.

  • Możesz otrzymywać płatności w Bitcoin, za towary i usługi które oferujesz, za pośrednictwem takich serwisów jak

Bitcoin accepted here
Bitcoin payment

https://bitpay.com/ czy już niebawem uruchomioną przez właściciela BitClub Network, platformę marchantową CoinPay.

 

 

 

 

 

  • Możesz skorzystać z mocy obliczeniowej renomowanej kopalnii.

Wymaga to inwestycji w wyspecjalizowany sprzęt do wydobywania Bitcoinów i/lub altcoinów, który ma na celu przetwarzanie i rozwiązywanie równań matematycznych za pomocą sprzętu o gigantycznej mocy obliczeniowej.

Rozpoczęcie pracy z wydobywaniem Bitcoinów, jest stosunkowo trudnym przedsięwzięciem, i stało się wysoce wyspecjalizowane, więc dobrze jest powierzyć je profesjonalistom z usługami przetwarzania w chmurze. 

Dlatego dzisiejsi górnicy nie działają już w trybie wolnych strzelców. Wielu z nich zrzeszyło się, tworząc kopalnie – poważne przedsiębiorstwa posiadające magazyny pełne koparek, działających przez okrągłą dobę, które wymagają ogromnego zasilania i odpowiedniego chłodzenia. 

Liczba H/s określa moc koparki, które podejmuje próby rozwiązania pojedynczego bloku. Im szybciej to robi, tym prawdopodobnie szybciej znajdzie rozwiązanie równania. Dzięki temu możemy ocenić opłacalność inwestycji w koparkę.

Znając cenę sprzętu, jego moc obliczeniową, cenę prądu, wartość Bitcoina, trudność wydobycia i prowizję dla kopalni, możemy łatwo obliczyć zwrot z inwestycji.

Obecnie w wykopanym bloku jest nagroda 12,5 BTC. Bloki wydobywane są co 10 minut. Nagroda za wydobycie bloku zmniejszana jest o połowę co 4 lata (a dokładnie co 210 000 bloków), i będzie tak aż do wydobycia 21 milionów sztuk. Na chwilę obecną (marzec 2018r.)  wydobyto 16 938 425 BTC, a sama moneta jest podzielna do 8 miejsc po przecinku, by można było się nią swobodnie posługiwać, gdy zacznie zdobywać kolejne szczyty.

 

Kliknij  i dowiedz się więcej o BitClub Network.

 

 

Ta strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym, a ja nie jestem doradcą finansowym w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Tak czy inaczej prezentowane tu treści mogą być pomocne w prowadzeniu działań marketingu internetowego. Pamiętaj, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy, nigdy nie daje Ci 100% gwarancji zarobku (ja również nie dam ci takiej gwarancji), a każda działalność zarobkowa obarczona jest ryzykiem. Prezentowane na mojej stronie programy sprawdziłem osobiście i w tych program działam, ale to nie znaczy, że Twoje działanie w nich również będzie skuteczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *