FAQ – Global InterGold

Najczęściej zadawane pytania o sklep Global InterGold.

Czym jest złoto?

 

 

Złoto jest pierwiastkiem chemicznym o symbolu Au. Jest ciężkim, miękkim i błyszczącym metalem, będącym najbardziej kowalnym i ciągliwym spośród wszystkich znanych metali, dlatego jest bardzo odporne na utlenianie i korozję. W historii złoto w postaci monet służyło za pieniądze. Dziś pozostaje jednym z filarów międzynarodowego system monetarnego.

Dlaczego złoto jest tak wysoko cenione?

 

 

Oprócz wspomnianych wyżej właściwości fizycznych i chemicznych, złoto ma wartość historyczną i jest jednym z najrzadszych metali na Ziemi.
W dziedzinie gospodarczej przekłada się to na wyższy popyt, i stały wzrost cen, będący także atutem finansowym, który działa dobrze zarówno w przypadku skrajnej inflacji, jak i deflacji.

Czym jest złoto inwestycyjne?

 

 

Złoto inwestycyjne charakteryzuje się wysokim rozdrobnieniem: nie mniej niż 995 części czystego złota na 1000, w postaci pręta, i nie mniej niż 900 części na 1000 w postaci monety. Ekwiwalent w karatach wynosi 23.88.

Czy biżuteria jest uważana za złoto inwestycyjne?

 

 

Nie. Klejnoty mają wartość artystyczną, dlatego przy zakupie klejnotów, cena jest wyższa niż wartość rynkowa samego kruszcu. Klejnoty mają zazwyczaj próby 585 i składają się z czystego złota (58,5%) i dwóch metali pomocniczych: miedzi (33,5%) i srebra (8%). Taki klejnoty nie korodują i są trwałe dzięki odpowiedniej mieszance złota i miedzi.

Dlaczego warto kupować złoto?

 

 

Złoto to bezpieczny środek, który służy ochronie kapitału przed inflacją i innymi negatywnymi czynnikami ekonomicznymi. Dlatego eksperci ekonomiczni
sugerują, aby zachować 10-20% oszczędności w złocie. Ponadto złoto jest wysoce płynnym aktywem (łatwo wymienianym na gotówkę) w dowolnym kraju
na świecie.

Jakie formy złota inwestycyjnego są dostępne publicznie?

 

 

Złoto inwestycyjne jest dostępne w formie sztabek i monet. Najpopularniejszą opcją wśród inwestorów prywatnych są sztabki złota
od 1 do 100 gramów. Pręty o masie przekraczającej 1 kilogram, są zwykle preferowane przez dużych inwestorów i banki.

Czy zakup złota podlega opodatkowaniu?

 

 

W większości krajów nie ma podatków za zakup sztabek złota inwestycyjnego. W Polsce na podstawie art. 122 Ustawy o VAT złoto inwestycyjne, zwolnione jest z tego podatku. Mowa tutaj o sztabkach o próbie minimum 0.995 oraz monetach o próbie minimum 0.900, wybite po 1800 r., które są lub były obowiązującymi środkiem płatniczym w kraju pochodzenia i sprzedawane są po cenie, która nie przekracza wartości rynkowej zawartego w monecie kruszcu o 80 procent. Zakup złota w postaci fizycznego kruszcu (w odróżnieniu od papierów wartościowych opartych o złoto) nie podlega też podatkowi od zysków kapitałowych. Podatek dochodowy należałoby zapłacić jedynie w przypadku odsprzedaży złota w ciągu sześciu miesięcy od ostatniego dnia miesiąca, w którym nastąpił jego zakup. Dlatego jeśli kupujemy złoto na dłuższy czas i sprzedamy je po tym okresie, nie obowiązuje nas te zobowiązanie.

W jaki sposób pakowane są sztabki złota?

 

 

Sztabki złota mogą być sprzedawane w opakowaniu lub bez niego. Jednak eksperci zalecają nabywać tylko paczkowane sztabki złota. Solidne, nieprzezroczyste etui może być wykonane w całości, lub w części z przezroczystego tworzywa sztucznego lub polietylenu.

Czym jest certyfikat sztabki złota?

 

 

Certyfikat sztabki złota jest dokumentem wydanym przez rafinerię, który wskazuje znak handlowy sztabki złota, numer identyfikacyjny i próbę. Wielu dużych producentów złota pakuje sztabki złota w swoje certyfikaty: wygląda jak laminowana tektura z przezroczystym “okienkiem” do obejrzenia złotej sztabki.

Czym jest rafineria?

 

 

Rafineria to firma, która specjalizuje się w produkcji złota najwyższej jakości (959, 995, 999,9?). Wtedy albo stawia jego pieczęć na złotych sztabach, lub przekazuje to prawo do brandingu bankowi lub firmie finansowej, która zamawia te złote sztabki.

Co to jest LBMA?

 

 

LBMA jest nazywana również Londyńską Giełdą Złota. W skład LBMA wchodzą instytucje, które związane są z metalami szlachetnymi; mowa głównie o dużych, międzynarodowych bankach, producentach sztab i monet bulionowych, a także o rafineriach, dostawcach usług przechowywania i transportu.

Gdzie kupić złoto inwestycyjne?

 

 

Możliwe jest kupowanie złota inwestycyjnego w bankach i sklepach specjalizujących się w sprzedaży i kupnie złota inwestycyjnego. Nabywanie złota inwestycyjnego z niewiarygodnych instytucji i źródeł nie jest zalecane.

Gdzie sprzedać złoto inwestycyjne?

 

 

Jeśli kupisz sztabkę złota, aby ją sprzedać po wyższej cenie – np. w celach inwestycyjnych – zapytaj od razu, czy bank lub sklep może może je od ciebie odkupić, i uzyskaj informacje na temat procedury, której należy przestrzegać.

Czy bezpieczne jest kupowanie sztabek złota w Internecie?

 

 

Obecnie kupowanie sztabek złota inwestycyjnego w Internecie jest dość powszechną praktyką, podobnie jak w przypadku sprzedaży i kupowania w Internecie jakiegokolwiek innego dobra czy usługi. Musisz jednak zweryfikować wiarygodność firmy, która oferuje taką transakcję. Przeczytaj opinie jej klientów i sprawdź karierę firmy na rynku.

Co to jest umowa na odległość?

 

 

Umowa na odległość to umowa między kupującym a sprzedawcą lub usługodawcą, którą zawrą, nie będąc w tym samym miejscu,
za pomocą telefonu, poczty lub innej metody komunikacji. Umowy zawierane na odległość są często publikowane na stronie internetowej
firmy lub dostawcy i są zawierane podczas dokonywania zakupów online. Kupujący potwierdzają swoją zgodę na warunkach
umowy na odległość poprzez dokonanie rejestracji, zaznaczenie w specjalnym polu wyboru lub złożenie zamówienia.

Jaka jest polityka anulowania? Jakie mogą być jej konsekwencje?

 

 

Kupujący może skorzystać z zasad anulowania zamówienia w terminie 14 dni, od daty podpisania umowy lub złożenia zamówienia bez wyjaśnienia. Ta czynność rozwiązuje umowę na odległość, i zwalnia kupującego z wszelkich zobowiązań wynikających z zawartej umowy. Kupujący musi oddać towar sprzedawcy, a sprzedający musi zwrócić wszystkie otrzymane płatności kupującemu.

Co może służyć jako dowód zawarcia umowy na odległość?

 

 

Każda transakcja w Internecie jest zabezpieczona przez kilka rodzajów dokumentów:
– Wstępna umowa o warunkach transakcji (umowa, faktura lub umowa na fakturę),
– Dokumenty potwierdzające transakcję (faktura lub wyciąg bankowy),
– Dowody płatności (zlecenie płatnicze, rachunek lub rachunek).

Czym jest KYC?

 

 

Know Your Client, czyli KYC, to polityka, która zobowiązuje instytucje finansowe do identyfikacji swoich klientów przed przeprowadzeniem im operacji.

Jakie złote sztabki inwestycyjne sprzedaje sklep Global InterGold?

 

 

Global InterGold oferuje sztabki złota inwestycyjnego najwyższej próby i jakości, (999,9) w gramaturach od 1 do 100 gramów, czołowych międzynarodowych producentów z certyfikatem LBMA.

Jak kupić złote sztabki inwestycyjne w Global InterGold?

 

 

Po złożeniu zamówienia na złote sztabki, na oficjalnej stronie Global InterGold na stronie www.globalintergold.com, kupujący ma dwie możliwości:
1. Zapłacić pełną kwotę,
2. Dokonać zapłaty za zamówienie w ratach.

Jak otrzymać zamówione sztabki złota?

 

 

Na żądanie klinta, sztabki złota inwestycyjnego można dostarczyć pod wskazany adres klienta w krajach, w których ta opcja jest dostępna. Zakupione
sztabki można również uzyskać w przedstawicielstwach firmy, lub przekazać do certyfikowanego depozytu na przechowanie.

Jak płacić raty?

 

 

Wybierając płatność w ratach, kupujący jest zobowiązany zapłacić za swoje zamówienie w częściach, w ciągu 18 miesięcy lub krócej.

Co się stanie, jeśli kupujący nie zapłaci za zamówienie w ciągu 18 miesięcy?

 

 

Global InterGold nie nakłada żadnych kar na kupującego. Na życzenie kupującego termin płatności może zostać przedłużony na kolejne 6-12 miesięcy.

Czy sprzedaż i zakup na raty są legalne?

 

 

W praktyce międzynarodowej sprzedaż i zakup towarów i usług jest standardową procedurą, która może być realizowana na raty. Po pokryciu pełnej kwoty zamówienie jest dostarczane kupującemu pod wskazany adres, lub staje się dostępne do odbioru w dowolnym biurze firmy.

Czy Global InterGold odkupuje sztabki złota?

 

 

Tak. Kupujący ma prawo do sprzedaży zakupionych sztabek złota, w dowolnym momencie w Global InterGold.

Gdzie przeczytam o warunkach sprzedaży i zakupu sztabek złota?

 

 

Wszystkie warunki sprzedaży, zakupu i przechowywania sztabek złota są określone na oficjalnej stronie Global InterGold
www.globalintergold.com

Czym jest program premiowy Global InterGold?

 

 

Aby rozszerzyć portfolio klientów, firma Global InterGold opracowała i wdrożyła program zachęt marketingowych, który obejmuje elementy marketingu sieciowego. Za udane rekomendacje produktów i usług firmy, klienci otrzymują nagrody (premie) zgodnie z warunkami programu zachęt marketingowych.

Czym jest marketing sieciowy?

 

 

Marketing sieciowy (lub marketing wielopoziomowy) to koncepcja biznesowa oparta na tworzeniu sieci niezależnych dystrybutorów (przedstawicieli, klientów), którzy promują towary i usługi. Oprócz dystrybucji i promocji produktu, klienci są w stanie zaprosić innych potencjalnych klientów
z podobnymi prawami.

Czy marketing sieciowy jest legalny?

 

 

Marketing sieciowy (lub marketing wielopoziomowy) szybko rozwija się na całym świecie. Coraz więcej osób wybiera tę opcję jako swoje główne zatrudnienie. Marketing sieciowy nie jest zabroniony w żadnym kraju na świecie. Światowa Federacja Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA), Federacja Europejskich Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (FEDSA), jako regionalne stowarzyszenia sprzedaży bezpośredniej w wielu krajach chronią interesy przedsiębiorstw sieciowych i promują ich możliwości. Głównym celem tych organizacji jest rozwój branży sprzedaży bezpośredniej, ochrona konsumentów i konserwacja standardów etycznych.

Gdzie przeczytać warunki programu bonusowego?

 

 

Na oficjalnej stronie Global InterGold pod adresem: www.globalintergold.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *