Bitcoin, Co To Jest?

Bitcoin jest pierwszą na świecie cyfrową, zdecentralizowaną kryptowalutą. Dzięki niemu, możesz poprzez internet, za pośrednictwem jego infrastruktury przesłać równowartość  pieniężną z jednego końca świata na drugi, bez udziału jakichkolwiek pośredników takich jak bank, PayPal, czy Western Union.

Sieć Bitcoin jest swobodnie dostępna dla każdego człowieka na Ziemi niezależnie od Twojego koloru skóry, pochodzenia etnicznego, przekonań religijnych, statusu finansowego czy historii kredytowej.

Banki i giełda  są zamykane o 17.00. Sieć Bitcoin funkcjonuje  24/7. Ilość BitCoinów które trafią do obiegu jest ściśle ustalona. Kiedy wydobycie się skończy, nie będzie już możliwe wpuszczenie w obieg dodatkowych BitCoinów jak ma to miejsce przy drukowaniu klasycznych pieniędzy. Dzięki temu BitCoin jest odporny na inflację.

 

Zobacz te dwie krótkie prezentacje, one wiele Ci wyjaśnią.

 

 

Co jednak jest najważniejsze dla Ciebie jako inwestora – cena BitCoina prawdopodobnie już zawsze będzie rosła! Dlaczego tak się dzieje? Ilość wydobywanych BitCoinów będzie się zmniejszać na przestrzeni kolejnych lat, natomiast zainteresowanie stale rośnie. A takie zjawisko prowadzi do deflacji, czyli ciągłego wzrostu wartości BitCoina! Do tego coraz więcej krajów zaczyna interesować się technologią blockchain na której Bitcoin się opiera i widzi w niej wszechstronne zastosowanie, np.  w ewidencji nieruchomości, administracji, czy wszelkich bazach danych.

 

 

Ludzie na całym świecie zaczynają tracić także zaufanie do banków. Trudna sytuacja gospodarcza i limity wypłat z bankomatów w Grecji czy Włoszech, do dziś  dają we znaki obywatelom.

Przyjęło się mówić “bezpieczne jak w banku” ale czy na pewno? Wydłuża się czas spłaty z funduszu gwarancyjnego, a przede wszystkim jest w nim tylko ok. 8 mld zł, a w bankach ok. 600 mld zł prywatnych i ok. 700 mld zł firmowych pieniędzy polskich obywateli.

 

 

Stosunki polityczne na świecie są napięte, ośmioro ludzi na świecie ma tyle samo majątku co połowa świata1% najbogatszych posiada więcej niż reszta świata, zatem co by było gdyby…

 

Dużo bezpieczniejszą opcją i zdecydowanie bardziej opłacalną jest trzymać swoje środki w tzw. aktywach płynnych lub dobrach szybkozbywalnych, mam tu na myśli aktywa, które w bagażu podręcznym, bądź dosłownie w kieszeni można zabrać na drugi koniec świata, a które mają wymierną wartość (złoto, diamenty, kryptowaluty).

 

KIlka lat temu cena jednego Bitcoin [ 1 BTC ] kształtowała się na poziomie 0,008$, a dziś [Q1 / 2018] jest wyższa niż 8 000$, przy pułapie rynkowym przekraczającym 140 miliardów $ i kapitalizacji całego rynku kryptowalut na poziomie ponad 330 mld $. 

Pod koniec 2017r. cena Bitcoina  osiągnęła magiczny próg 20 tys. $ i kapitalizacje całego rynku na poziomie ponad 0,5 biliona $.

 

 

giełda
Wykres nastrojów giełdowych

Jednakże jak w naturze, wszystko podlega określonym cyklom i fazom, tak w przypadku koniunktury gospodarczej nie jest inaczej, i nie ominęło to także Bitcoina.

Paradoks jednak polega na tym, że gdy kurs umiarkowanie rośnie, “wszyscy” są zadowoleni, a gdy rośnie dynamiczniej mamy zwolenników teorii “to the moon” vs. “bańka zaraz pęknie”.

 

 

Natomiast gdy kurs po dłuższym rajdzie w górę, dokona częściowej korekty, to co się słyszy? Bańka pękła!

Proponuje się przyjrzeć wykresom giełdowym, czy każdego innego aktywa czy dobra na świecie, czy one są prostoliniowe, czy rosną wykładniczo? No właśnie!

 

 

Wzrost ceny BTC w czasie (2017r.) i zobrazowany wzrost wartości na przestrzeni lat.

 

Do zakupów podchodź długoterminowo, min. rok. Jak widzisz na załączonym obrazku,

często krótkoterminowe podejście kończy się fiaskiem, natomiast zawsze wygrywa wiedza, cierpliwość i konsekwencja.

 

Bitcoin w mediach.

A media regularnie i niestrudzenie potrafiły wypuszczać w obieg, takie nagłówkowe perełki.

I wiesz co będą to robić nadal, bo żyjemy w MATRIXIE! Dlatego wszystkie informacje weryfikują w różnych, najlepiej mniej mainstreamowych źródłach, nie tylko na ten temat, ale na wszystko, ponieważ jesteśmy programowani i manipulowani na każdym kroku. W XXI w. powiedzenie “trzeba mieć oczy dookoła głowy” nabiera nowego znaczenia, ale i na to z czasem znajdą sposób. A może już znaleźli.

 

 

Nadal potrzebujesz więcej informacji o Bitcoin?

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów w skondensowanej formie [KLIK]

bitcoin na świecie
Bitcoin na świecie

 

 

 

Bitcoin na świecie (Zobacz)

 

 

 

 

Ta strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym, a ja nie jestem doradcą finansowym w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Tak czy inaczej prezentowane tu treści mogą być pomocne w prowadzeniu działań marketingu internetowego. Pamiętaj, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy, nigdy nie daje Ci 100% gwarancji zarobku (ja również nie dam ci takiej gwarancji), a każda działalność zarobkowa obarczona jest ryzykiem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *